אנטי וירוס – אתם חייבים את זה למידע שלכם!

יוצא לכולנו לשמוע לעתים קרובות על סוג חדש של וירוס מחשבים שהשתלט על המחשב של חברה מסוימית השיג או המשמיד מידע על המערכות של אותה החברה. על פי סקר שנערך לאחרונה, חברות רבות “מבזבזות” בסביבות 10 מיליון דולר כדי להתמודד עם תקריות וירוסים ולהגן על המידע שלהם. אם אתם מודאגים מוירוסים, תולעים או תוכנות זדוניות העלולות לתקוף את המערכת שלכם, אין צורך לדאוג מכיוון שתמיד יש פיתרון. הפיתרון הפשוט הוא להשתמש בסוג הנכון של תוכנת אנטי-וירוס כך שתוכלו להגן על מערכת המחשב ועל המידע שלכם. יתר על כן, עליכם להישאר מעודכנים עם ההגנה האחרונה והמתקדמת של אנטי-וירוס.

איומיי סייבר מאיימים לתקוף אותנו בכל זמן ובעקבות עובדה זאת,הגנת האנטי-וירוס הופכת להיות מכריעה. תוכנת אנטי-וירוס, הידועה גם בשם תוכנת אנטי-תוכנה זדונית, יכולה לעזור  להסיר תוכנות זדוניות מהמערכת  כולל וירוסים, תולעים, סוסים טרויאניים ותוכנות ריגול לא רצויות. בקיצור, התקנת תוכנת אנטי-וירוס כהגנה על הרשת שלכם חשובה מאוד, אחרת, הוירוס  יכול לתקוף את המחשב שלכם וליצור הרס שלפעמים הוא בלתי הפיך או שיעלה לכם המון כסף כדי להתאושש!

אנטי וירוס לבטחון

אז כיצד אנטי וירוס יכול לעזור למנוע פריצות?

אנטי-וירוס ידוע כמרכיב הקריטי ביותר באסטרטגיית האבטחה גם של המחשב וגם ברשת .  תוכנת האנטי-וירוס מאתרת ומסירה את התוכנה הזדונית על ידי חיפוש נתונים על הקבצים, דפי האינטרנט והיישומים האחרים. הוא מחפש נתונים העוברים דרך הרשת למכשירים שלך. כמו כן, אנטי וירוס בודק ומפקח אחר הפעילות של תוכניות שונות. על ידי פעולות אלו, תוכנת אנטי-וירוס מזהה התנהגות חשודה ובסופו של דבר חוסם או מסלקם את הוירוס במהירות האפשרית.
אנטי-וירוס טוב מספק הגנה ואבטחה מפני סוגים שונים של איומים. איומים אלה כוללים וירוסים העוברים ממערכת למערכת אחרת ברשת, משכפלים את עצמם ומפיצים קודים זדוניים. יתר על כן, אנטי-וירוס מגן גם על המערכות שלנו מפני תוכנות זדוניות שיכולות לפקח על הפעילות המקוונת שלנו ויכולות לגרום למחשבים שלנו לקרוס. 

תוכנת אנטי-וירוס מבצעת בעיקר את המשימות החיוניות הבאות:

  • ​יכולת לאתר קבצים הנגועים בוירוס, להצביע על קבצים ספציפיים מכילים תוכנה זדונית
  • יכולת לסרוק קובץ אחד או תוכנה שלמה לפי שיקול דעת המשתמש
  •  יכולת למחוק קוד או תוכנה זדוניים
  • אפשרות לבצע תזמון של סריקה אוטומטית
  • יכולת לאשר שהמחשב שלכם בטוח וללא וירוסים

יש מספר מכשירים להם אנטי וירוס מספק הגנה

אבטחת אינטרנט עם אנטי-וירוס

מכיוון שמדובר בעידן של טכנולוגיה, כולנו שומרים יותר ויותר את המידע שלנו ברשת ומשתמשים בשרותי גיבוי בענן. כעת, אנו לא רק מתקשרים ברשת אלא גם משתפים מידע במדיה החברתית. לכן, כדי להגן על הנתונים , עלינו ליישם את האבטחה הטובה ביותר באינטרנט באמצעות אנטי-וירוס. כיום, קיימות תוכניות אנטי-וירוס שונות לאבטחה באינטרנט כגון ESET  שיכולות להגן על המחשב האישי ועל המכשירים הניידים שלנו מפני כל התקיפות המקוונות באינטרנט.
באמצעות תוכנת אנטי-וירוס שכזו, תוכלו להמשיך לשחק משחקים,להעלות וידאו ותמונות ופעילויות אחרות. תוכנה זו כוללת גם אחסון מקוון מאובטח לשמירת קבצים חשובים. מה שמוסיף להגנה  על הנתונים שאנו מנסים להוריד מהאינטרנט. יתר על כן, תוכנות אבטחת אינטרנט אלה כוללות גם חומת אש אישית וסריקת פגיעות מערכת.

אבטחת אנטי וירוס לנייד

אנדרואיד ידועה כמערכת ההפעלה הניידת הפופולרית ביותר בעולם. למעשה, מדובר במערכת הפעלה ‘פתוחה’. המשמעות היא שיצרני הטלפון הנייד שלכם חופשיים לשנות אותה  כך שתעבוד בכל דרך שהם רוצים. מכיוון שמדובר בתוכנה פתוחה, היא נוטה יותר לפגיעות של  תוכנות זדוניות מאשר מערכות הפעלה סלולריות אחרות. תוכלו לאבטח את המכשיר הנייד שלכם עם אפליקציות האנטי-וירוס חינמיות מומלצות המהימנות בעולם. יישומים אלה פועלים כתוכנת אנטי-וירוס. הם מונעים מפולשים לחדור גם באופן מקוון וגם במכשיר שלכם. עם יישומי אנטי-וירוס ניידים כאלה, אתם לא יכולים רק לחסום דואר זבל אלא גם לאבטח את התמונות והיישומים שלכם.
יתר על כן, תוכלו להסתיר את הפעילות המקוונת שלכם. כדי להגן על הנייד שלכם מפני וירוסים, ראשית, עליכם לעדכן את גרסת Android שלכם. לאחר מכן התקנו תוכנת אנטי-וירוס טובה כדוגמת ESET ושפרו משמעותית את ההגנה על המכשיר הנייד שלכם

אבטחת סייבר עם אנטי-וירוס

בימינו יש מספר הולך וגדל של תוקפי סייבר ומבקשי כופר. התוקפים מציגים ללא הרף טכניקות חדשות לתקיפת המערכות. אלה כוללים בוטים וכלים אוטומטיים אחרים. הלחימה עם איומי הסייבר הללו הפכה לאתגר.
מומחים מחלקים את המושג אבטחת סייבר לכמה קטגוריות נפוצות. הראשון הוא אבטחת הרשת, שבה משתמשים בתוכנות אנטי-וירוס מהירות ומעודכנות, כדי לאבטח רשת מחשבים מפני פולשים. אבטחת סייבר כוללת גם אבטחת יישומים בה אנטי-וירוס שומר על התוכנה והמכשירים נקיים מכל האיומים. יתר על כן, שימוש באנטי וירוס מגן על פרטיותם ועל שלמותם של נתונים. אבטחת סייבר תלויה גם בפרוטוקולים קריפטוגרפיים רלוונטיים. פרוטוקולים אלה מצפינים קבצים, מיילים ונתונים קריטיים אחרים. הם לא רק שומרים על מידע במעבר אלא גם מגנים מפני אובדן או גניבה.

אבטחת מחשבים עם אנטי-וירוס

אתם יכולים כמובן גם לאבטח את מערכות המחשבים שלכם עם תוכנת אנטי-וירוס. תוכנה זו יכולה למנוע, לאתר ולהסיר וירוס זדוני ממכשירי המחשוב שלכם. הם לא רק מסירים וירוסים מהמחשב שלכם, אלא גם יכולים להתמודד עם איומים מסוגים שונים. איומים אלה כוללים לוגיסטים חיוניים, סוסים טרויאניים, בוט-נט ותומכי פרסום ותומכי דפדפן. תוכנות אנטי-וירוס מסוג זה פועלות לרוב כתהליך ברקע. לאחר מכן הם סורקים מחשבים, שרתים או מכשירים ניידים כדי לאתר ולהגביל את התפשטות הוירוסים. מספר תוכנות אנטי-וירוס מזהות אוטומטית תוכנות זדוניות ברקע. שימוש ב VPN עוזר מאד. ישנם גם אפליקציות אחרות שמודיעות למשתמשים על וירוסים ושואלות אותם אם הם רוצים לנקות את הקבצים. מספר תוכנות אנטי-וירוס התפתחו מאד כגון ESET שיכולות לאבטח את המחשב שלכם בצורה הטובה ביותר. אלה כוללים אנטי-וירוס חתימה על תוכנות זדוניות, אנטי-וירוס לניטור מערכת ואנטי-ווירוס למידת מכונות. תוכניות אנטי-וירוס אלה נותנות התראה אם מישהו מנסה לגשת לקבצים שלכם או כאשר יש עלייה משמעותית בשימוש בנתונים. תוכניות אלה גם מגבילות פעילויות על ידי תוכניות או מחשבים אחרים אם הן נראות חשודות.

לסיכום, אנטי וירוס חיוני לכל סוג מכשיר בו אתם משתמשים, כדי שתוכלו לישון בשקט. פשוט הוסיפו אותו לשירותי המחשוב שלכם והנה לכם בעיה אחת פחות לדאוג לה

שתפו