אירוח שרתים – מעל 15 שנות ניסיון מקצועי

מחלקת IT היא חלק חשוב בכל חברה רצינית ואיתנה, וכאשר בוחרים  את תשתית ה- IT המתאימה לחברה, חייבים להבין אותה היטב. שרתים הם חלק חשוב בתשתית של כל חברה, ובדרך כלל חברות מעדיפות את אירוח השרתים מכיוון שהוא אמין במיוחד. 

במאמר זה נדון ביסודות אירוח השרתים ובכל מה שעליכם לדעת על הנושא. בוא נתחיל!

מה זה אירוח שרתים?

שירות אירוח שרתים הוא בעצם שירות IT המאפשר למשתמשים לגשת לשרתים מרוחקים ולהשתמש במשאבים שלהם באמצעות מינוי חודשי או שנתי. שירות זה ניתן בדרך כלל על ידי ספקי שירותי מחשוב הענן , ואלו מקצות את המשאבים לחברה בהתאם לדרישתה.

צריכים הצעה משתלמת במיוחד לאירוח שרתים

מהם הסוגים השונים של אירוח שרתים?

אירוח שרתים הוא שירות מורכב, וכל שירות אירוח שרתים מציע מספר רב של אפשרויות או אופציות כדי להפוך את השירות שלו לרצוי יותר עבור מספר גדול יותר של חברות. עם זאת, ניתן לסווג את אירוח השרתים לארבעה סוגים עיקריים.

• אירוח שרתים משותף
• שרתים פרטיים וירטואליים
• אירוח ענן
• שרת ייעודי

מהו אירוח שרתים משותפים?

אירוח שרתים משותף הוא הסוג הנפוץ ביותר של אירוח שרתים, המשמש בעיקר לאירוח בלוגים ואתרי אינטרנט. במודל זה השירות מספק איחסון של מספר רב של אתרים באותו השרת בו הם חולקים את משאבי השרת זה עם זה.

החברה אינה מקצה כמות קבועה של משאבים, ומודל זה פועל על בסיס כל הקודם זוכה. משמעות הדבר היא שאם השרת נמצא בעומס כבד ואתרים אחרים משתמשים בכל המשאבים, האתר שלכם יצטרך להיכנס לתור ולהמתין להקצאת משאבים. אירוח משותף הוא בדרך כלל אידיאלי עבור בעלי עסקים קטנים וחברות סטארט-אפ, מכיוון שאירוח שרתים זה זול מאוד.

מהו אירוח שרתים וירטואליים פרטיים (VPS Hosting)?

אירוח VPS או שירות אירוח וירטואלי פרטי הוא בעצם השירות שבו החברה המארחת מקצה כמות קבועה של משאבים לחברה שלכם בלבד. בנוסף אתם מקבלים שליטה על המשאבים שהוקצו לכם.

באופן זה של אירוח אתרים מוקצה שרת וירטואלי פרטי, שיש לו מערכת הפעלה ויישומים משלו עבורכם. כאמור אתם גם תקבלו שליטה רבה על המשאבים מה שלא תקבלו באחסון משותף.

 

מהו אירוח שרת ענן?

אירוח שרתים בענן הוא פיתרון מודרני וחדשני המהווה כאחת הבחירות פופולרית עבור עסקים רבים . שירות זה בדרך כלל עובד על מודל השתמשת שילמת. תשלום על מה שאתם צורכים, זאת אומרת לשלם רק עבור משאבים שהשתמשתם בהם.

בניגוד לסוגי אירוח אחרים, משאבים בשרתי ענן אינם פרוסים בשרת אחד. במקום זאת, קיימים ברשת שרתים מחוברים הממוקמים אסטרטגית באזורים מרכזיים ברחבי העולם. לכן, בכל פעם שתבקשו גישה למשאבים, המערכת מקצה את המשאבים מהשרת הקרוב ביותר, ומכאן שתקבלו ביצועים ומהירים נהדרים. אירוח שרתים בענן פופולרי בקרב ארגונים בינוניים עד גדולים בגלל הביצועים והסקלביליות שלו.

מהו אירוח שרתים ייעודי?

אירוח שרתים ייעודי הוא שירות אירוח פרמיום בו החברה מקצה שרת שלם לחברה שלכם, ולא תשתפו את משאביו עם אף משתמש אחר. המשתמשים מקבלים גם שליטה רבה על משאבי השרת, ומכאן אתם מקבל ביצועים נהדרים ומקצועיים במיוחד. אירוח שרתים ייעודי מועדף על ידי ארגונים ועסקים גדולים המעוניינים בשירות אמין ללא כל פשרה.

מהם היתרונות של שירות אירוח שרתים?

שירות אירוח שרתים הוא שירות שימושי מאוד, והוא כולל טונות של יתרונות, אך הסיבות העיקריות לכך שחברות מקבלות שירות אירוח שרתים הן הבאות.

  • מחיר קבוע ללא הוצאות נוספות

אחת הסיבות העיקריות לכך שחברות מעדיפות להשתמש בשירות אירוח שרתים היא שהשרות הוא במחיר קבוע. הבעיה בשרת מקומי היא שאם משהו ישתבש, תצטרכו לשאת בעלויות התיקון. עם זאת, אירוח שרתים אינו כרוך בעלות נוספת. אם משהו משתבש, ספק השירות צריך לתקן את הבעיה, ולא תצטרכו לשלם אגורה נוספת עבור תיקונים.

  • גמישות במשאבי השרת

יתרון נוסף של אירוח שרתים הוא שלא תצטרכו לדאוג לפריסת השרת. כל שעליכם לעשות הוא להשיג חבילה נכונה  לחברה שלכם, ואתם מוכנים להשתמש במשאבי השרת. אם ברצונכם להוסיף משאבים נוספים לשרת שלכם בעתיד, תוכל פשוט לפנות לON365 אירוח שרתים  ולבקש להוסיף משאבים נוספים , וזה יתרון נהדר.

  • שירות סופר מהיר

הבעיה שיש שרת מקומי היא שאם משהו ישתבש, כל הפעילות של החברה תצטרך לחכות עד שהטכנאים יפתרו את הבעיה. עם זאת, זו לא הבעיה באחסון שרתים מחוץ לחברה מכיוון שגם אם משהו משתבש, אנחנו ב ON365 – אירוח שרתים יכולים להקצות משאבים של שרתים אחרים כדי להמשיך את התפעול שלך ללא פגיעה.

איך לבחור את אירוח האתרים המתאים לחברה שלכם?

• דרישה – הדבר הראשון שעליכם לשקול הוא מה העסק שלכם צריך. האם אתם צריכים שרת שהוא לגמרי שלכם או שבשלב זה ניתן לחלוק אותו עם עוד אתרים באירוח אתרים משותף
• ביצועים – הדבר השני שעליכם לקחת בחשבון הוא הביצועים. באופן כללי, אירוח משותף מציע תמורה טובה לכסף, אך הביצועים לא יהיו טובים במיוחד. באופן דומה, אירוח שרתים בענן ואחסון שרתים ייעודי מציעים שירות ללא דופי, אך זה מגיע עם תג מחיר גבוה יותר.
• מדרגיות – אם אתם חברות סטארט-אפ או חברות גדלות ויש סיכויים שתצטרכו יותר משאבים בעתיד, עליכם לבחור במודל אירוח הניתן להרחבה. דגמי אירוח השרתים כמו VPS ואחסון ענן ניתנים להרחבה בהשוואה למודלים אחרים.
• אבטחה – בדרך כלל, לא תצטרך לדאוג לאבטחה, מכיוון שרוב נותני השירות מציעים אבטחה טובה. עם זאת, אם החברה שלכם מתמודדת עם נתונים רגישים, אז תרצו להשיג מודל אירוח בטוח יותר. לדעתנו, אירוח ענן ואחסון שרתים ייעודיים נחשב לבטוח יותר בהשוואה לדגמים אחרים.

כמה עולה אירוח שרתים?

עלות אירוח השרתים משתנה מחברה לחברה, ואין מודל “מתאים לכל אחד”. עלות אירוח השרתים יכולה להשתנות בהתאם לדרישותיכם. העלות של תוכניות אירוח משותפות מתחילות בין 5 ל -10 דולר, אך הם כוללות משאבים מוגבלים מאוד. אם ברצונכם לנהל פעילות שלמה של חברה, תזדקקו למשאבים רבים וכמובן שהתוכנית תעלה יותר כסף. הדרך הטובה ביותר לקבל מושג לגבי העלות היא ליצור איתנו קשר ואנחנו ניתן לכם הצעה משתלמת במיוחד בהתאם לדרישות העסק שלכם

האם אירוח שרתים מאובטח?

אירוח שרתים נחשב לבטוח במיוחד מכיוון שספקי השירות משקיעים כסף רב בכדי להפוך את השרתים שלהם למאובטחים ככל האפשר. חברות אלה משתמשות בטכנולוגיות כגון חומות אש, אלגוריתמי אבטחה ותוכניות נגד תוכנות זדוניות כדי להבטיח שרק משתמשים מורשים יקבלו גישה לשירות.

האם אירוח שרתים מאובטח?

אם יש לכם חברה צומחת או סטארט-אפ, בחירה נכונה של אירוח שרתים יכולה להציב אתכם לפני המתחרים שלכם ובנוסף תקבלו ביצועים מעולים. במדריך זה הסברנו על אירוח השרתים, על דגמיו השונים ועל יתרונותיו. תיארנו גם את התהליך שבו אתם יכול להשתמש בבחירת מודל אירוח השרתים המתאים לחברה שלכם. אם יש לכם שאלות, צרו קשר וניתן לכם הסבר מפורט על התוכניות השונות ללא עלות

כתיבת תגובה