הסוף של Microsoft Internet Explorer

אקספלורר של מיקרוסופט הוא אחד מדפדפני האינטרנט האיקוניים ביותר שיש. ולבסוף התוכנית מגיעה לסיומה על ידי מיקרוסופט. לאחרונה הודיעה החברה כי מוצרי מיקרוסופט כבר לא יתמכו ב- Microsoft Internet Explorer. במדריך מקיף זה נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על Microsoft Internet Explorer. בואו נתחיל.

מה זה Internet Explorer?

Internet Explorer או Microsoft Internet Explorer הוא דפדפן ברירת המחדל של מערכת ההפעלה Windows, שמגיע בעת התקנת מערכת ההפעלה במחשב האישי שלך. בתחילה, הדפדפן הושק כחבילת תוספות עבור משתמשי Windows, אך בהמשך, מיקרוסופט הפכה את הדפדפן לחינמי עבור משתמשיה.

אינטרנט אקספלורר קיים מאז 1995, ובשיאו היה לו יותר מ -95% מנתח השימוש, וזה די מדהים. עם זאת, ככל שהאינטרנט הפך פופולרי יותר ודפדפנים כמו מוזילה פיירפוקס וגוגל כרום קמו, הם לקחו את חלק הארי של Microsoft Internet Explorer. ונוצרה תחרות גדולה בין הדפדפנים החדשים.

רוצים לדעת עוד? לקבל מידע מפורט?

מדוע מיקרוסופט מסיימת את התמיכה שלה ב- Internet Explorer?

כשמדובר במוצר תוכנה, לכל מוצר יש את מחזור החיים שלו במהלכו המוצרים מקבלים עדכוני תכונות ועדכונים שוטפים. ל- Internet Explorer יש תמיכה בעדכוני אבטחה עד ה -9 במרץ 2029, מה שאומר שהדפדפן ימשיך לקבל את עדכוני האבטחה עד 2029, אך בינתיים, מיקרוסופט תסיים את התמיכה ב- Internet Explorer ממוצריה השונים, ויש שתי סיבות מדוע מיקרוסופט מסיימת את התמיכה בדפדפן האינטרנט האיקוני.

  • הסיבה הגדולה ביותר היא ש- Internet Explorer כבר לא מאוד פופולרי. כפי שהזכרנו של- Internet Explorer היה מעל 95% מנתח השוק בשיאו, אך עם השקת הדפדפנים הפופולריים, Internet Explorer ראה ירידה בנתח השימוש בו. בשנת 2020, ל- Google Chrome, Firefox, Safari, Opera ודפדפנים אחרים יש הרבה שימוש מאשר ל Internet Explorer, ולא משתלם לחברה להמשיך ולהשקיע בתוכנות פחות פופולריות.
  • הסיבה השנייה היא שמיקרוסופט רוצה לעבוד על דפדפן Microsoft Edge האחרון שלה, שהוא דפדפן מתקדם יותר, והוא מסוגל ומתקדם מספיק כדי להתחרות בדפדפנים הפופולריים כמו גוגל כרום מוזילה ופיירפוקס. החברה השיקה את דפדפן Microsoft Edge החדש שלה תחת קוד הקוד של “Project Spartan” בשנת 2015. בשנים האחרונות החברה עבדה רבות על Microsoft Edge כדי להפוך אותה ליעילה ועשירה בתכונות כמו הדפדפנים האחרים. כעת חושבת החברה כי ה- Edge מוכן ללגבור על הדפדפנים האחרים, ולכן החברה מעבירה את משתמשי Windows 10 הקיימים לדפדפן החדש שלה. Microsoft Edge מגיע עם “מצב מורשת Internet Explorer”, המאפשר למשתמשי Windows לגשת לאתרים שהמשתמשים גלו בהם ב Internet Explorer, החברה כללה תכונה זו כדי להקל על תהליך המעבר. עם זאת, מיקרוסופט תסיים את תמיכתה בגרסת Legacy ב -9 במרץ 2021, ולאחר תאריך זה, הגרסה לא תקבל עדכונים חדשים.

לסיכום, מיקרוסופט רוצה להיפטר מאינטרנט אקספלורר בגלל הפופולריות הפחותה שלה, והחברה רוצה להתמקד במיקרוסופט אדג ‘, שהיא יעילה יותר מאינטרנט אקספלורר ויש לה סיכוי טוב יותר להשיג את נתח הארי בשוק השימוש בדפדפני האינטרנט.

אילו מוצרי מיקרוסופט לא יתמכו ב- Internet Explorer?

מיקרוסופט הודיעה לאחרונה כי החברה מסיימת את התמיכה ב- Internet Explorer 11 ביישומי ושירותי Microsoft שלה. פירוש הדבר ש- Internet Explorer לא יעבוד עם שירותי Microsoft Online כגון Office 365, OneDrive, Outlook גיבוי בענן ואחרים.

החברה הודיעה כי תסיים רשמית את התמיכה של Internet Explorer באפליקציות ובשירותים של מיקרוסופט ב -17 באוגוסט 2021. לאחר התאריך שהוזכר, אף אחד משירותי מיקרוסופט שהוזכרו לא יוכל להתחבר לאינטרנט אקספלורר, והמשתמשים יאלצו להשתמש ב- Microsoft Edge או בדפדפנים אחרים כדי להשתמש בהם.

מיקרוסופט הודיעה גם כי צוותי מיקרוסופט יפסיקו גם את התמיכה ב- Internet Explorer 11 ב -30 בנובמבר 2020. פירוש הדבר שוב, שיהיה צורך להשתמש בדפדפנים האחרים כדי להשתמש ב- Microsoft Teams.

מהן הגרסאות השונות של Microsoft Internet Explorer?

מאז הקמתו של Internet Explorer, ראינו גרסאות שונות בשני העשורים האחרונים. עד כה, מיקרוסופט פרסמה 11 גרסאות שונות של Internet Explorer, ו- Internet Explorer 11 היא הגרסה האחרונה שהושקה עוד בשנת 2013.

החברה סיימה מעת לעת את התמיכה בגירסאות הקודמות של הגירסאות השונות לאורך השנים, ובשנת 2020, רק Internet Explorer 11 נתמך באופן רשמי. על פי האתר הרשמי, Internet Explorer 11 ימשיך לקבל עדכוני אבטחה עד ה- 9 במרץ 2029.

האם Microsoft Edge טובה יותר מ- Internet Explorer?

מאז הקמתו של Internet Explorer, ראינו גרסאות שונות בשני העשורים האחרונים. עד כה, מיקרוסופט פרסמה 11 גרסאות שונות של Internet Explorer, ו- Internet Explorer 11 היא הגרסה האחרונה שהושקה עוד בשנת 2013.

Microsoft Edge מבוסס על כרום, מה שהופך את הדפדפן למהיר ואמין הרבה יותר מ- Internet Explorer. כמו כן, Edge מגיע עם תמיכה גם בתוספים, מה שאומר שתוכלו להוסיף את הפונקציות החדשות לדפדפנים שלכם, ממש כמו Google Chrome. בסך הכל, Microsoft Edge טובה בהרבה מ- Internet Explorer, ולכן גם באה ההחלטה לסיים את התמיכה ב אינטרנט אקספורר

כתיבת תגובה