מה זה שרת DNS? כל המידע שצריך לדעת

DNS הוא קיצור של  Domain Name System . דמיינו את רשת האינטרט כמעין עיר ענקית שיש בה מיליוני כתובות ( אתרים ) ולכל אתר יש את השם שלו והזהות שלו. כתובות האתרים הינם מספרים, משהו שדי קשה לבני אדם לזכור במיוחד אם יש נקודות באמצע.  שרת DNS מהווה מעין ספר טלפונים ובו כל השמות של האתרים המופיעים באותיות במקום במספרים.  זהו שרת שבאמצעותו ניתן לתרגם מספרים למילים וכך לזכור כתובות.  באמצעות שרת DNS  אף ניתן להגן על המיילים שאתם מקבלים, כך שיגיעו למקום הנכון. כך תוכלו גם להימנע מדואר זבל על ידי אימות זהות DNS מיוחד במינו.  

למה צריך שרת DNS?

 כל מכשיר שמחובר לאינטרנט הוא בעל כתובת ייחודית המורכבת מספרות. המכשירים ברשת מתקשרים באמצעות הכתובות הללו. כיוון שיש מכשירים רבים שמחוברים לרשת, קיימת שיטה המקצה מספרים עד 12 ספרות שמהוות כתובות. כדי שהמשתמשים יוכלו לאתר מיקומו של כל אחד ברשת, בנו מערכת שתפקידה לתרגם את המספר הייחודי והוא נקרא DNS. אם תהיתם לעצמכם מה זה שרת DNS  תבינו מייד כי  הוא הדבר שאתם צריכים. מספר זה יהיה מוכר בכל העולם, ועל מנת שלא תהיינה קריאות מיותרות בין השרתים, קיים זיכרון הנטמן בשרת ומאפשר תוצאות חיפוש מהירות. כשרוצים להגיע לאתר מסוים או לשלוח מייל לכתובת מסוימת, תופנו לשירות שמערכת ההפעלה מספקת, ושם תבקשו ממנו לברר את כתובת ה־ ip ששייכת לשם תחום מבוקש. כשאין כתובת, תופנו ל־ DNS.

שרת DNS מקצועי

תרגום כתובות IP לכתובות אמיתיות

כדי להבין יותר לעומק מה זה שרת DNS אתם צריכים להבין כי בסיס הנתונים שלכם מפוזר, וה DNS מאפשר גישה לבסיס הנתונים במטרה שיחידות קצה באינטרנט יוכלו לתרגם כתובות ip לכתובות אמיתיות. כך מקלים על המשתמשים. DNS מבצע המרה בין הכתובת המילולית לבין הכתובת האמיתית, וכך ניתן לתקשר עם היעד המבוקש. נשמע מסובך? האמת שכשפונים לאיש מקצוע, הוא מסביר זאת בפשטות כל כך, ובכל מקרה – כך ניתן לפנות לכתובות אינטרנט בקלות בלי לזכור את הכתובת המורכבת ממספרים. אפשר להתייחס לכך כספר טלפונים אשר מתרגם בין הכתובת המספרית לבין השם ומתגבר על המידע המפוזר. 

לגיבוי מהיר בענן ומידע נוסף

שירותי DNS

איך שרת DNS עובד?

לכל שרת יש רשומות המאפשרות לו לחלק את התחום שעליו הוא אחראי לאזורים. השרת יודע להפנות את הגולשים לשרתים שאחראים על אזורים אלה. רוצים לדעת מה שם תחום מסוים? תופנו לשרת. זיכרון שטמון בשרת יגלה לנו את שמו, גם אם השרת אינו אחראי עליו. שימו לב, כשמדובר במחשב אישי, לא תוכלו לבצע זאת, אלא בפנייה לשרת של ספק האינטרנט משום ש DNS מוסתר במחשב האישי מהגולש.

יש זמן מוגבל שבו תוכלו לקבל תשובה מהשרת על פי הזיכרון הטמון בו, וזאת כדי לא ליצור עומס על השרתים. כך לא יתרחש מצב של בקשות רבות בהקשר של תחום השייך לשרת בודד, אלא אם יש שינוי בתשובה. עבר הזמן? יש לכם אפשרות לשאול שוב מחדש מהו השם הדרוש לכם. 

רוצים לקבל מידע נוסף על מה זה שרת DNS? אנחנו ב ON365 – מחשוב ענן מתמחים בשרתי DNS