שירותי DR - התאוששות מאסון

פתרון מהיר ויעיל למניעת קריסת עסק במצב קיצון

שירותי DR  הינם שירותים נחוצים לבעלי עסקים על מנת להתגבר במהירות וביעילות על קיצון של פגיעה במידע העסקי הנגרם מאסון כגון : מזג אוויר קיצוני, התקפות האקרים ואפילו מגפה עולמית כגון הקורונה.

שירות התאוששות מאסון DR מאפשר לחברה לקבל חזרה במהירות גישה למערכות קריטיות ולתשתיות IT.

מה זה שירות DR ( התאוששות מאסון )

הגישה שבאמצעותה ארגון עסקי נמנע או ממזער אובדן נתונים והפרעות עסקיות הנובעות מהתרחשויות קטסטרופליות ידועה כ- Disaster Recovery ) DR).

תוכנית שירות DR התאוששות מאסון היא שיטה לשחזור גישה ופונקציונליות לתשתית ה-IT של ארגון לאחר אסון או מקרה קיצוני כאמור כדוגמאת מזג אוויר קיצוני וכדומה.

החל מתקלות ציוד והפסקות חשמל בודדות ועד מתקפות סייבר, מצבים אזרחיים שונים, התקפות פליליות או צבאיות, וכל מה שביניהם ואסונות טבע כמו הוריקנים, שריפות ושיטפונות, בין היתר, הם דוגמאות לאסונות. על מנת להתמודד עם מצבים אילו והמשכיות עסקית שותפת מחייבת השימוש בשירותי התאוששות מאסון.

שילוב שירותי DR כחלק משירותי מחשוב ענן בעסק, תיתן מענה מקיף במקרה של פריצה למידע העסקי

עסקים קטנים, בינוניים וגדולים מושפעים כולם באופן שווה מההתרחשות הבלתי צפויות של אירועים הרסניים שכאלה. ותפקידו של שירות DR   הוא  לשמר נתונים ומערכות ארגוניות כך שימשיכו לתפקד גם תחת אסון

dr service

מה היתרונות בשירות DR ( התאוששות מאסון )

מקרי קיצון עלולים ליצור קשת רחבה של נזקים בדרגות חומרה שונות, בהתאם לחומרת המצב. לקוחות עלולים לחוש עצבנות כתוצאה מהפסקת רשת קצרה, ומערכת מסחר אלקטרוני עלולה לאבד לקוחות כתוצאה מכך. אסון עלול להרוס מכלול ייצור שלם, מרכז נתונים ועוד. 

בעוד שתכנון לכל התאוששת מאסון אפשרי נראה מוגזם, מגיפת COVID-19 לימדה אותנו שאפילו האסונות הכי לא סבירים יכולים לקרות. אז כדאי ואפילו חובה להתכונן למצבי אסון ולדעת אין להתאושש מהם במהירות האפשרית. 

זמני שחזור מופחתים משמעותית והפחתת RTO ו-RPO.

עם שירותי DR התאוששות מאסון , עסקים יכולים להיות בטוחים שהמערכות, השירותים והיישומים שלהם ישוחזרו בזמן, עם RTO ו-RPO נמוכים בהרבה. חברות יכולות למזער באופן משמעותי את מסגרות זמן השחזור בהתבסס על הדרישות שלהן תוך שימוש בפרמטרים שנקבעו בתוכנית התאוששות מאסון, דבר זה יהיה בלתי אפשרי אם לא נעשה שימוש בשירותי התאוששות מאסון.

מזעור הפסדים כלכליים

אסטרטגיות שירות  DR התאוששות מאסון של מערכות מידע עסקיות יכולות לסייע במניעת הפסדי הכנסות ועלויות של נזק פוטנציאלי כתוצאה מהשבתה ותמיכה טכנית.

המשך תהליכים ותפקוד עסקי בטוח

לכל חברה יש מערכת של תהליכים חיוניים שחייבים לפעול תמיד, כדי לשמור על המשכיות עסקית. השימוש בשירותי התאוששות מאסון מבטיח כי נהלים אלו יישמרו וכי כל הפרעות פוטנציאליות (אם קיימות) ממוזערות, מה שמאפשר לחדש את הפעולות בטווח זמן קצר יותר.

שמירה על המוניטין העסקי

זמני השבתה שנגרמו עקב אסונות בלתי צפויים מהווים סכנה משמעותית למוניטין של החברה. כתוצאה מכך, תוכנית התאוששות מהירה מאסון DR יכולה לסייע לחברה למנוע נזק בלתי הפיך למוניטין שלה ובמקביל להגביר את החוזק העסקי שלה.

Granular Management

שירותי התאוששות מאסון מאפשרים ניהול שכפול פרטני. משמעות הדבר היא שנתונים ברמת הקובץ או אפילו קטנים יותר יותר מנוטרים, נשלטים ומשוחזרים כדי להשלים את שחזור הנתונים והשירות במהירות

התאמה אישית של תוכניות DR

יתרון נוסף של שירותי DR התאוששות מאסון הוא היכולת של עסקים להתאים אישית ולנטר את תוכניות ההתאוששות שלהם מאסון. חברות יכולות לקבוע את תדירות השכפול על סמך הדרישות הספציפיות של העסק

לשירותי DR עוד מגוון רחב של יתרונות. הטכנולוגיה המתקדמת של שירותי DR הופכת אותו למוצר חובה בהתמודדות עם איומי ואירועי קיצון. דאגו לעשות גיבויים באופן קבוע וכמובן לדאוג לשירות גיבוי בענן מקצועי

השאירו פרטים