שרת וירטואלי - כל היתרונות בפנים!

אבטחת מידע, חיסכון כספי ויעילות

אם גם לכם נמאס להתעסק עם התחזוקה השוטפת של השרת בחברה ומחפשים פתרון נוח, זמין עם אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר ומשתלם, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה זה שרת וירטואלי ומה היתרונות המרכזיים שלו.

לפני שנתחיל - קבלו כמה תשובות לשאלות חשובות!

שרת וירטואלי הוא שרת שאינו נמצא בבית העסק אלא על גבי שרת חיצוני מוצפן ומאובטח ברמה הגבוהה ביותר מה שמספק הגנה מירבית למידע של העסק. בנוסף לעלויות נוחות וזמינות מידע

יתרונות שימוש בשרת וירטואלי רבים ומגוונים כגון זמינות מידע, אבטחה ברמה גבוהה, פתרון תקלות מהיר וחיסכון כספי. הכל במאמר שלפנכם

המחיר של שרת וירטואלי הוא דינמי וניתן לשינוי בהתאם לפעילות שלכם. עובדה זו הופכת את השימוש בשרת וירטואלי לזולה יותר משימוש בשרת פיזי בבית העסק

מה זה שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי, הנקרא גם שרת VPS, הוא מכונה וירטואלית שמתפקדת ממש כמו שרת פיזי שיובש אצלכם במשרד, והיא כוללת מערכת הפעלה משלה, דיסק קשיח משלה וזיכרון RAM. אם תבחרו לאחסן את המידע שלכם בשרת הוירטואלי, בשרת וירטואלי מוקצה לכם שטח אחסון משלכם וכן זיכרון RAM ו- CPU. בשנים האחרונות הפך השרת הוירטואלי לפתרון נפוץ מאד בקרב עסקים שמחפשים פתחון יעיל, נוח, קל לשימוש ואולי הכי חשוב, חוסך לא מעט כסף.

שרת וירטואלי אבטחת מידע

חיסכון בכסף

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בשרת הווירטואלי בא לידי ביטוי בחיסון הכספי. התחזוקה השוטפת של שרת פיזי גוררת איתה עלויות גבוהות מאד של תחזוקה ושאל אנשי IT שצריכים לבצע פעילות תחזוקה שוטפת של השרת. בנוסף, גם העלויות של השרת העצמי גבוהות מאד, לרבות מערכך הגיבויים והתוכנות השונות.

לעומת זאת, התשלום החודשי לשימוש בשירות של השרת הווירטואלי הוא נמוך בצורה משמעותית, אתם לא צריכים לדאוג לתחזוקה של השרת, האיכות של החומרה והתוכנה. בנוסף, שימוש בשרת וירטואלי חוסך לכם כסף לאור העובדה שאתם לא צריכים להקצות לו חדר ייעודי בחברה ולא לקרר אותו באמצעות מזגן ולהיכנס להוצאות כספיות מיותרות.

אבטחת מידע

כשאתם משתמשים בשירות של שרת וירטואלי אתם יכולים להיות רגועים בכל הקשור לאבטחת המידע של הארגון שלכם. השרת הווירטואלי מאוחסן על גבי ענן מאובטח ומוצפן מאחורי חומת אש שתפקידה למנוע התקפות מצד גורמים שונים. במיוחד בעידן שבו התקפות הסייבר רק תופסות תאוצה ומשתכללות, אין ספק שמדובר בפתרון בטוח שיעניק לכם שקט נפשי בכל הקשור לפעילות של העסק שלכם.

גמישות במשאבים

תמיד תוכלו לשדרג או לשנמך את המשאבים שאתם מקצים לשרת הווירטואלי בהתאם לפעילות שלכם בעסק. למשל, אם אתם יודעים שאתם הולכים לעלות בקרוב עם קמפיין שיגרום לעלייה בעשרות אחוזים בתנועה לאתר שלכם, אתם יכולים בקלות להגדיל את משאבי הזיכרון של השרת ובכך לספק מענה מהיר ללקוחות. אם האתר שלכם יעלה באיטיות והשרת לא ידע לספק לכם את המענה המהיר ללקוחות, הם פשוט ינטשו אתכם.

חשיפה מינימלית לתקלות

כל מי שמשתמש בשרת פיזי בעסק שלו יודע שתקלה בשרת משביתה את הפעילות כולה. לעיתים, פתרון התקלה יכול להימשך ימים שלמים ולפגוע לכם בצורה קשה מאד בהכנסות. היתרון המשמעותי של השרת הווירטואלי בא לידי ביטוי ברמת השרידות שלו במצבים של תקלות. במצב כזה, כל הפעילות של השרת תעבור באופן יזום לשרת גיבוי אחר ואתם תוכלו להמשיך בעסקים שלכם כרגיל. בתוך כך, אתם למעשה מגנים על הפעילות השוטפת של העסק שלכם ומבטיחים לעצמכם מינימום של חשיפה לתקלות.

שימוש נוח בפריסה עולמית

אין ספק שאחת הפעולות היותר מורכבות עבור חברה היא החלפה של שרתים והתמודדות ארוכה מאד עם העתקה של המידע לשרת פיזי אחר. הימשו בשרת הווירטואלי הוא נוח מאד אם תרצו לבצע מעבר בין שרתים, ניתן להעתיק ולהעביר בקלות את כל המידע לשרת וירטואלי בכל מקום אחר בעולם. זה כמובן חוסך המון אנרגיה, זמן ומשאבים יקרים.

השאירו פרטים